Başrollerini Çağatay Ulusoy, Çetin Tekindor, Aras Bulut İynemli ve Bensu Soral’ın başrolü paylaştığı yeni dizi İçerde’nin konusu belli oldu.

iceridedizisiizle-cagatay-ulusoy

Ay Yapım’ın yapımcılığını üstlendiği, Show TV ekranlarında yayınlanmaya hazırlanan İçerde dizisinin konusu belli oldu. 2006 yılında vizyona giren Köstebek filminden uyarlanan İçerde dizisinin karakterleri belli oldu.

Kadrosunda Çağatay Ulusoy, Çetin Tekindor, Aras Bulut İynemli, Rıza Kocaoğlu, Bensu Soral, Damla Colbay, Mustafa Uğurlu’nun yer aldığı, yönetmen koltuğunda Uluç Bayraktar’ın yer aldığı, senaryosunu Ertan Kurtulan ve Toprak Karaoğlu’nun yazdığı İçerde dizisinin konusu şöyle:

Sarp Yılmaz(Çağatay Ulusoy) polis akademisinde eğitim alır ve okuldan birincilikle mezun olur. Yıllar önce kardeşi Umut kaçırılmış ve izine ulaşılamamıştır. Kaçıranlar Umut’un ismini değiştirerek Mete(Aras Bulut İynemli) koymuşlardır ve Mete’yi mendil satıcısı olarak çalıştırmışlardır. Mete de Melek(Bensu Soral) ile tanışır ve onun sayesinde sokaklardan kurtularak Sarp’ın da eğitim aldığı polis akademisine girer ve öz kardeşi olduğu bilmeden Sarp ile beraber okumuştur, Mete de okuldan ikincilikle mezun olmuştur.

Uyuşturucu baronu olan Kebapçı Celal Karabaş(Çetin Tekindor) 8 cinayet işlemiştir ve onun işlediği suçları Sarp’ın kamyonculuk yapan babası İbrahim Yılmaz üstlenir, İbrahim cezaevine girer ve Yılmaz ailesinin hayatı kararır. İbrahim’i polisler kelepçe takıp götürürken gören Sarp ve Umut büyük tramva yaşar. Aile büyük sıkıntılar çeker.

Sarp annesi Füsun(Nihal Koldaş) ile fakir bir mahallede gecekonduda yaşamaktadır. Annesi mütevazi bir lokanta açar ve oraya kaçırılan oğlunun adını verir, Umut Ev Yemekleri’ni işletir. Füsun komşusunun kızı Eylem(Damla Colbay)’i sahiplenmiş ve onu koruyup kollamıştır.

Eylem 12 yaşındayken anne ve babası trafik kazasında vefat etmiştir. Kendisine sahip çıkan Füsun’u hiç üzmemiş, Sarp’ı da bir abi bilmiştir. Eylem gazetecilik bölümünde eğitim almıştır.

Sarp’ın polis akademisinde mezun olacağı gün hocası Kaçakçılık ve Organize Şube Müdürü Yusuf Kaya Sarp’a babasının işlediği suçları söyleyerek onun damarına basar, Sarp’ın polis teşkilatına sızmaya çalıştığını iddia eder. Okuldan atılacağını ve bütün eğitim hayatının boşa gittiğini öğrenen Sarp çok sinirlenir ve hocasına mezuniyette silah çeker. Sarp hemen yakalanarak hapse atılır. Sarp’ın avukatlığını üstlenen kişi Melek’tir, Melek daha önce kardeşi Umut’a yardım eden kişidir. Sarp Melek’in manevi babasının Celal Karabaş olduğunu ve Melek’i de onun gönderdiğini duyunca çok öfkelenir ve avukatı kovar. Melek ise Sarp’tan çok etkilenir.

İçerde dizisi çok yakında Show TV’de.