icerdeizlecom-icerde-sarp-cagatay-ulusoy-kimdirÇağatay Ulusoy Kimdir? Çağatay Ulusoy 23 Eylül 1990’da İstanbul Bakırköy’de dünyaya geldi. Babası aslen Bulgar göçmeni, annesi Boşnaktır. Çağatay Ulusoy lise eğitimini Avcılar Lisesi’nde tamamladı, ardından İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü – Sulama Sistemleri eğitimi aldı ve buradan mezun oldu.

Çağatay Ulusoy üniversitede iken bir yandan da mankenlik yapmaya başladı. 2010 yılında katıldığı Best Model of Turkey adlı yarışmada 1. seçilerek 2011 yılında Bulgaristan’da düzenlenen Best Model of The World yarışmasında Türkiye’yi temsil etti.

Çağatay Ulusoy oyunculuğa ilgi duyunca bir yandan da Ayla Algan’dan oyunculuk üzerine ders aldı. Ardından Akademi 35 Buçuk’ta eğitim aldı.

Çağatay Ulusoy ilk oyunculuk deneyimini 2007 yılında vizyona giren Recep İvedik adlı sinema filminde figüran olarak yaşadı.

2011 yılında yayınlanmaya başlayan Adını Feriha Koydum dizisinde Hazal Kaya ve Vahide Gördüm ile başrolü paylaştı. Aynı sene vizyona giren Anadolu Kartalları adlı sinema filminde boy gösterdi.

2012 yılında Hazal Kaya’nın diziden ayrılması üzerine dizinin ismi Emir’in Yolu olarak değişti ve Çağatay Ulusoy başrolde oynamaya devam etti.

2012 yılında Eve Düşen Yıldırım dizisinde konuk oyuncu olarak yer aldı. 25 Ocak 2013’te düzenlenen narkotik operasyonunda 35 kişi ile beraber gözaltına alındı, fakat aynı gün serbest bırakıldı.

Çağatay Ulusoy 2013 yılında yayınlanan Medcezir dizisinde Serenay Sarıkaya ile başrolü paylaşarak büyük çıkış yakaladı.

Oyuncu son olarak 2015 yılında vizyona giren Delibal adlı sinema filminde başrolde yer aldı. Çağatay Ulusoy şimdilerde İçerde dizisinde Sarp karakterini canlandırmaktadır.

Çağatay Ulusoy 2016 yılında Colin’s markasının reklam yüzü oldu.

Rol Aldığı Dizi ve Filmler:

2016 – İçerde (Sarp Yılmaz) (TV Dizisi)
2015 – Delibal (Barış) (Sinema Filmi)
2013 – Medcezir (Yaman) (TV Dizisi)
2012 – Eve Düşen Yıldırım (Demir) (TV Dizisi)
2012 – Adını Feriha Koydum : Emir’in Yolu (Emir) (TV Dizisi)
2011 – Anadolu Kartalları (Üsteğmen Ahmet Onur) (Sinema Filmi)
2011 – Adını Feriha Koydum (Emir) (TV Dizisi)
2007 – Recep İvedik (Sinema Filmi)

Oynadığı Reklam Filmleri: